Volám sa Damiánko, mám necelé 2 roky ale veľkú chuť žiť. Narodil som sa 7 dní po termíne ako „zdravý“ ale pri novorodeneckom screeningu mi z krvi zistili genetické ochorenie CAH – kongenitálna adrenálna hyperplázia. Je to ťažké ochorenie kde nastáva rozvrat metabolických procesov , poruchou rastu a Lekári síce rodičom tvrdili, že budem mať a žiť plnohodnotný život bez obmedzení, ale opak je pravdou.
Vo svojich 22 mesiacoch nelozím, nesedím ani sa neviem plaziť. Mám ťažkú hypotóniu a ak nezačnem intenzívne rehabilitovať tak sa môj stav začne zhoršovať.
Mamka a ocko chcú pre mňa to najlepšie a dokonca sa mamka rozhodla vrátiť sa do práce, aby som mohol absolvovať čo najviac cvičení a terapií teraz, kým mám veľkú šancu na veľké zlepšenie.
Veľmi by som chcel rodičom urobiť radosť a posunúť sa, lebo sú stále smutný z toho, že môj starší braček Miško nás opustil keď mal 5 rôčkov na iná závažné ochorenie.
Chcem preto poprosiť všetkých dobrých ľudí, aby ste mi pomohli rozhýbať moje telíčko, spevnieť a postaviť sa na nožičky. Ja to veľmi chcem, mamka s ockom to veľmi chcú, ale naša situácia je taká, že bez cudzej pomoci veľa toho nezmôžem.
Zbierka prebieha cez OZ Pomáhame a všetky dary budú použité výlučne na rehabilitáciu v Centre Svetielko.
Ďakujem, každému, komu môj osud neostane ľahostajní.

Text