Jurko je 7-ročný chlapček, ktorý trpí viacerými zdravotnými problémami už od narodenia. Jeho najzávažnejšou diagnózou je celková hypotónia, teda ochabnuté svalstvo na celom tele. Preto potrebuje rehabilitácie a doplnkové terapie ako soľ.

Narodil sa maličký s váhou 2 350 g a mierami 43 cm. Po narodení bol uložený do inkubátora, kde mu bol podávaný kyslík, pre zlú polohu v brušku mal stlačené pľúca a mal problém sám dýchať po narodení. Kvôli zlej polohe má tiež vrodené deformity. Ľavá lopatka je vyššie oproti pravej lopatke. Rebro na ľavej strane má vystrčené ako aj celú ľavú stranu trupu a taktiež skrátený krk.

Celé detstvo nám riešili aj pomer hlavy – bola vždy väčšia ako je tabuľkový priemer. Poslali nás na špecializovanú neurológiu do Košíc, kde lekári mali podozrenie na hydrocefalus a kvôli nemu nám robili mnoho vyšetrení ako CT a EEG vyšetrenie. Odoslali nás aj na genetické vyšetrenie a metabolické vyšetrenie, našťastie nič závažné sa tam nepotvrdilo a preto príčina našich diagnóz je neznáma.

 

Prostredníctvom zbierky cez portál zlavomat.sk sa nám podarilo pre Jurka vyzbierať 7158 eur.

ĎAKUJEME