Dnes sme si našli v maily prosbu o pomoc rodine, ktorá nám nedá spávať – rozvedená matke a jej 4 deti prídu o mesiac o strechu nad hlavou. Staršie slečny sú maturantka a deviatačka na ZŠ a dvaja chalani, 13-ročné dvojčatá majú špeciálne potreby, – Miško má DMO a autizmus a Maťko ľahšiu mentálnu retardáciu. Obaja navštevujú špeciálnu školu a teda mamička je na opatrovateľskom príspevku a spolu s rodinnými prídavkami a výživným od otca by vyžili bez veľkého vyskakovania, keby sa od januára nezačali diať veci, s ktorými si už nevie rady….
Nemilé vianočné prekvapenie : ukončenie zmluvy v podnájme a problém nájsť nový. Rozvedená mamička so 4 deťmi je pre 100 % prenajímateľov veľké riziko.
Neostávalo nič iné, len s pomocou jej rodičov na dôchodku kúpiť starý byt v prapôvodnom stave, a pokúsiť sa vlastnými silami opraviť nutné veci do obývateľného stavu.
ALE. Elektriku si sama opraviť nevie, tak zavolala elektrikárka…a ten zhrozený, že tam nie je čo opravovať…nutné vymeniť celé rozvody. Na pôvodný stav by jej už nikto nedal revíziu či zapojí spotrebiče….minimálna suma aspoň za materiál a práce 2 000€ To že kúpeľňa a kuchyňa boli v pôvodnom stave netreba ani váhať..
Kotol odišiel ako prvý. Auto sa pokazilo o pár dní….čo skôr? čo je prioritou? Dala opraviť auto aby mohla voziť deti do školy. A posledné ušetrené peniaze zrazu boli preč.
Čas na vysťahovanie z bytu sa blíži raketovou rýchlosťou…do 30.4.2024  potrebuje urobiť zo 4 starých stien, domov pre 4 deti.
Sama už nemá síl.
O deti prísť nechce.
No od mája nevie čo s nimi bude, lebo sociálka im bývať v tomto nedovolí….
Posledná možnosť je požiadať o pomoc cudzích ľudí
My zo združenia Pomáhame, o.z. a náš transparentný účet sme už pomohli neraz…tak prečo aj nie teraz.
Náš cieľ je získať pre Martinu a deti aspoň 4 000 € aby mali v byte teplo, teplú vodu a elektrinu…v ich prípade je to luxus na ktorý teraz nemajú.